Loading...

Oleje Tłoczone na Zimno

Olej Lniany do Diety dr Budwig

Ze starannie wyselekcjonowanych polskich nasion lnu brązowego, według starej metody tłoczenia na zimno przygotowaliśmy nierafinowany Olej Lniany do diety dr Budwig. Jest to olej nieoczyszczony, rozlewany do butelek bezpośrednio z maszyny tłoczącej. Zawiera drobinki nasion lnu w postaci widocznego osadu, który nadaje mu lekki posmak goryczy.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych nienasyconych w Oleju Lnianym do diety dr Budwig, a szczególnie kwasu alfa – linolenowego (ALA) omega-3: 49g/100 ml, przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystny efekt uzyskuje się przy dziennym pobraniu 2g ALA

Wartość odżywcza w 100 ml
Energia 3404 kJ (828 kcal)
Tłuszcz
w tym:
92g
- kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 8g
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone (jednonienasycone) 16g
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone (wielonienasycone) 68g
- kwas tłuszczowy α-linolenowy (omega-3) 49g


Zawiera znikome ilości węglowodanów, cukru, białka i soli.

Zastosowanie kulinarne:Olej stosuje się na zimno, do serów (Pasty), surówek i sałatek warzywnych, ziemniaków, kasz, makaronów, pieczywa, ryb, mięs, sosu Winegret, majonezów, dresingów, itp. Pasta wg. zaleceń dr Budwig jest mieszaniną chudego, białego sera i oleju lnianego nieoczyszczonego.

Wyróżnienia:

  • „Perła 2005” w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” organizowanym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego  pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałków Województw

Warunki przechowywania: Przechowywać w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu, po otwarciu butelki przechowywać w lodówce.
Osad na dnie butelki jest zjawiskiem naturalnym.

Sposób pakowania: Olej pakowany w szklane butelki o pojemności netto: 250 ml i 750 ml.

Dieta dr Budwig


Kup Olej Budwigowy
Olej Lniany Budwigowy

Inne Oleje

Kontakt